image
Drobečková navigace

Úvod > O nás

O nás 

Veterinární laboratoř - Vedilab analytika Plzeň navazuje svoji činností na tradici veterinární diagnostiky původního SVÚ Plzeň privatizovaného v roce 1991 společností Vedilab s.r.o. Výhodou naší laboratoře je naše zaměření výhradně na zvířata a s tím spojené odborné zkušenosti.

V letech 2000 - 2007 byla veterinární diagnostická divize součástí Analytických laboratoří a.s. Plzeň. Od 1.1.2008 je laboratorní diagnostika znovu součástí Vedilab spol. s r.o. Plzeň a nabízí své služby a spolupráci široké veterinární veřejnosti. Zaměřujeme se především na histopatologii, cytologii, dermatologii, reprodukci, koprologii, hematologii a endokrinologii, dále jsme rozšířili služby o biochemii, serologii, alergologii a bakteriologii.

Svým veterinárním kolegům nabízíme laboratorní diagnostiku zaměřenou převážně na malá zvířata, podloženou dlouholetými zkušenostmi odborných pracovníků. Analýzy jsou prováděny na špičkových analyzátorech, které neustále inovujeme a současně pracujeme na stanovení správných referenčních hodnot jednotlivých vyšetření. Laboratoř poskytuje interpretaci a diferenciální diagnózu výsledků a možnost konzultace nálezů.

Chovatelské veřejnosti nabízíme stanovení vhodného termínu krytí fen, umělou inseminaci a vyšetření kvality semene psa, analýzu krevních skupin koček, sérologická vyšetření koček na FeLV/FIV, parazitologická vyšetření v chovech, preventivní vyšetření krve, moči, trusu, geriatrické programy, a to vše ve spolupráci s veterinární klinikou Vedilab s.r.o.